Strona główna  //  Ogłoszenia Parafialne

1. Druga Niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
2. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu.
3. Za 2 tygodnie rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je w tym roku ks. Krzysztof Lis –Salezjanin z Czerwińska
4. Wizytacja biskupia w dniu 17 kwietnia. Przede wszystkim jest to dzień spotkania Biskupa z wiernymi.
W Kucicach ks. Biskup poświęci ołtarze
W Guminie zaś będzie Bierzmowanie
Zaplanowane są również wspólne modlitwy na cmentarzach.
Ważnym punktem będzie spotkanie z grupami.

 

1. Jutro obchodzimy 90 rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku. O godz. 17.00 będzie transmitowana Msza Święta z Sanktuarium na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Również dzisiejsze ofiary składane na tacę zostaną przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.
2. Dzisiaj o godz. 21:20 w TVP 1 będzie wyświetlony film pt;" Miłość i miłosierdzie" Jest to opowieść o Siostrze Faustynie. Film wyreżyserowany przez Michała Kondrata.

 

1. W środę o godz. 19:00 męski różaniec

2. Dziaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania

 

1. „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały" (Dz. 47-48).
Umiłowani Diecezjanie! Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego.

 

2. Wtorek Uroczystość Ofiarowania Pana Jezusa. W tradycji święto „Matki Bożej Gromnicznej". W tym dniu obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Modlimy się oraz ofiarami wspomagamy siostry i braci z zakonów kontemplacyjnych. Do kościoła przynosimy świece. Msze św.
w Kucicach o godz. 15:30
w Guminie godz. 17:00
3. Męski Różaniec środa godz. 19:00
4. Znamy już termin wizytacji biskupiej oraz bierzmowania. Jest to 17 kwietnia. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami w niedzielę 7 lutego po sumie. Przypomnę, że kandydatami do bierzmowania są roczniki uczęszczające od II klasy szkoły średniej wzwyż. Zapraszam wszystkich starszych, którzy te sprawy chcą sobie uporządkować.
5. Poproszę do kancelarii Radnych Rady Gospodarczej.

 

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

"Głupcy chcieliby zobaczyć Boga zewnętrznymi oczyma, podczas gdy można Go oglądać tylko sercem. Napisano bowiem: Szukajcie Boga w prostocie serca" - św. Augustyn.