Chór parafialny został założony 28.09.2012 r. przez Pana Grzegorza Rutkowskiego. Liczy 20 osób (11 kobiet i 4 mężczyzn) składa się z trzech sekcji wokalnych: sopran, alt, bas. Obecnie opiekuje się nim Pan organista Michał Krebs.

Członkowie chóru co tydzień spotykają się na próbach. Uświetniają swoim śpiewem ważne uroczystości kościelne, tj. Pasterka, Rezurekcja, Boże Ciało, uroczystości parafialne i odpustowe.

chor

Chórzyści: od lewej pierwszy rząd: Aleksandra Aksamitowska, Zuzanna Michalak, Kinga Krśniewska, Magdalena Ambroziak,

od lewej drugi rząd: Beata Olszewska, Monika Michalak, Renata Aksamitowska,  Anna Jarocka, Justyna Jarocka,

od lewej trzeci rząd: Monika Kruszewska,Edyta Gajewska, Agata Gajewska, Barbara Ambroziak, Maria Wiśniewska, Wacława Wesołowska, Weronika Kruszewska

od lewej czwartek rząd: Ks. proboszcz, Mikołaj Pęsik, Marcin Karpiński, Dariusz Kraśniewski, organista Grzegorz Rutkowski, Dariusz Bieliński

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

Najlepszym lekarzem jest ten, kto pozwala pacjentowi wyleczyć się z chorego mniemania, że jest zdrowy. Jeśli świat jest zakłamany, to prawda nie może się podobać. Prawda pociąga za sobą konsekwencję odrzucenia. Odtrącenie przez najbliższych wywołuje w nas lęk, pozostawia okaleczenie w uczuciach, wycofanie z życia, zamknięcie w obronnych schematach. Niekiedy czyni z nas ludzi nadskakujących innym. Nagłe odkrycie czy zdemaskowanie wspomnień związanych z odrzuceniem może wywołać wylew agresji, która jest uwolnieniem zagnieżdżonej złości. Najboleśniej odrzucają odrzuceni, którzy nie przebaczyli. Jednak jeszcze boleśniej ci, którzy skrzywdzili i nie chcieli tego w sobie uznać.

Ks. Augustyn Pelanowski