Dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu małżeństwa (składane w kancelarii parafialnej)

  1. Aktualne świadectwa chrztu (ważne 6 miesięcy, licząc do daty ślubu) wydane przez parafię, w której był chrzest. Gdyby na świadectwie nie było adnotacji o bierzmowaniu, dodatkowo przynosimy zaświadczenie o bierzmowaniu z parafii, w której ono się odbyło.
  2. Dowody osobiste narzeczonych.
  3. Wniosek konkordatowy z USC (ważny tylko 3 miesiące, licząc do daty ślubu!) lub akt ślubu cywilnego.
  4. UWAGA! Należy sprawdzić całkowitą zgodność danych osobowych na dokumentach z poz. 1, 2 i 3 (imiona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona i nazwiska rodziców). W przypadku jakiejkolwiek niezgodności, należy prawnie skorygować dane w urzędzie państwowym lub kościelnym (tam, gdzie występuje błąd).
  5. Świadectwa ukończenia nauk przedślubnych, (jeśli nauki przedślubne jeszcze trwają, to należy okazać zaświadczenie o uczestnictwie w naukach).
  6. Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy (świadectwa szkolne z oceną z religii lub oddzielne świadectwa z religii).
  7. Możliwe jest zawarcie małżeństwa z tzw. „licencją", tj. dokumentem zezwalającym na błogosławienie małżeństwa w naszym kościele, a wystawionym na podstawie protokołu przedślubnego, który może być sporządzony w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego.

Sakrament małżeństwaOboje narzeczeni powinni zgłosić się z ww. dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 2,5 miesiąca przed terminem ślubu w celu sporządzenia protokołu przedślubnego!!! (Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej).

W dniu ślubu, 15 min przed rozpoczęciem uroczystości narzeczeni wraz z dwoma pełnoletnimi świadkami powinni zgłosić się w zakrystii kościoła, w którym zawierany będzie sakrament małżeństwa - wszyscy z dowodami osobistymi, a narzeczeni dodatkowo z obrączkami i kartkami ze spowiedzi.

Share

Godziny przyjęć w kancelarii Parafialnej

Poniedziałek: 8.00 - 9.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 16.00 - 17.00
Czwartek: 16.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 9.00
Sobota: 8.00 - 9.00

Msze Święte w 
Niedziele i Święta

Gumino: godz. 8:30 i 12:00
Kucice: godz. 10:15

"Błogosławiony ten, kto płacze nad swoimi grzechami. Ale bardziej jeszcze błogosławiony, kto opłakuje grzechy innych. Takimi powinni być wszyscy, którzy nauczają" - św. Jan Złotousty.